bloo zbir – looblin.funk (2000)

bloo zbir looblin funk cover cd 2000 fnk4

bloo zbir – looblin.funk (2000)

54,8 MB
192kbit @ 44100Hz Joint Stereo

1. Bloo Zbir – intro(piękny swiat) (2:07)
2. Bloo Zbir – Looblin Funk Olstars (0:30)
3. Bloo Zbir – 3,2,1! (4:46)
4. Bloo Zbir – Zderzenie (Bond) (5:55)
5. Bloo Zbir – Gaboolino (5:32)
6. Bloo Zbir – Mietek (4:23)
7. Bloo Zbir – Cosmadramma (0:18)
8. Bloo Zbir – Znożem (4:09)
9. Bloo Zbir – Cziki (3:16)
10. Bloo Zbir – Niedosć (3:41)
11. Bloo Zbir – Ricky Tic Ky (Orientmen mix) (4:03)
12. Bloo Zbir – Ź.M.Bla (1:05)

posluchaj w winampie

pierwsza i chyba jak na razie jedyna funkowa plyta z miasta koziolka matolka, w stolicy buraka i pszenicy (reprezent, reprezent;).
od dawna szukalem jej na soulseeku i w koncu wpadla.
nie znam nawet calego skladu zespolu. z tego, co udalo mi sie rozszfrowac ze zdjec (stad i stad) oraz z netu w bloo zbirze graja:
papa zura
capt sparky
suhi vel sushkin
koza (jako vj)
dolores (na congach)
Tomasz Deutryk, czyli dr. Otric (gary)

niestety nie wiem jeszcze kto gral na basie, saxie i drugiej gitarze.

sprawdzajcie i dzielcie sie wrazeniami oraz dodatkowymi informacjami.

pzdr, fnk4

Bloo Zbir to tajemniczy przybysze, tworzący grupę muzyczno – obrazkowo – kombinatoryjną, uprawiającą Prawdziwny Wschodnioeuropejski Kryminalno Szpiegowski FUNK !!! Grają, tańczą, śpiewają, kombinują i konsumują, w pełni wykorzystując wschodni temperament. Powstali z zarazka na wyraśne polecenie z góry [od Wielkiego I Tajemniczego Wuja Z Kosmosu]MACHINA: “ich muzyka buja nawet najbardziej zagorzałych przeciwników tańcaś śkapitalny, żywiołowy funkś, śrzecz zdecydowanie taneczna i pełna naprawdę pozytywnych wibracji”JAZZ FORUM: “jeszcze większy nerw taneczny miały utwory lubelskiego Bloo Zbira…” “potęzna dawka funky w stylu Jamesa Browna”GAZETA WYBORCZAumieściła bloo zbir wśród 20 swoich typów w sondzie śczego będziemy słuchać pod koniec wiekudotychczas ukazała się jedna płyta “bloo zbir” pt “LOOBLIN.FUNK” nakładem CptSparky Publications 2000

papa zura
Muzyk, dj i kolekcjoner plyt winylowych z Lublina.
Podobnie jak najlepsze funkowe produkcje pojawil sie na świecie w połowie lat 70-tych. Pierwsze imprezy grał 20 lat później z soundsystemem Funkadelia w lokalnych klubach i po koncertach swojego zespołu.
Gra głównie klasykę czarnej muzyki: funk, soul, disco, acid jazz, wczesny rap, reggae(w tym wiele rzadkich, mało znanych nagrań), ale też najciekawsze
nowe produkcje(np. broken beatowe), muzykę z Brazylii, Afryki, a takze perełki z archiwum polskiej muzyki.
W 2000r. nagrał płytę z funkową grupą Bloo Zbir, w której układał muzyke i grał na róznych instrumentach. Brał też udzial w wielu innych projektach muzycznych i nagraniach.
Regularnie gra w najlepszych polskich klubach.
Występował też w Niemczech, Anglii, a nawet na Białorusi.
W ubieglym roku razem z didzejami: Cpt.Sparky, Misty i Burn Reynolds załozyl kolektyw SOUL SERVICE promujący muzyke Soul i Funk w naszym kraju.
http://www.soulservice.pl
Nie zna ciosów karate.
// http://www.lastfm.pl/music/papa+Zura
Tomasz Deutryk, czyli dr. Otric
Dr. Otric urodził się 23.09.1972 roku. Ukończył Szkołę Muzyczną w klasie perkusji.
Aktualnie stała współpraca z takimi zespołami jak Federacja (piosenka autorska; koncerty m.in.: w Nowym Jorku, Londynie) Teksasy (blues); koncerty m.in.: w Niemczech, na Białorusi Kolor Squad (acid jazz, hip ? hop), Destruktor (punkrock), DJ Optymist (techno).
W poprzednich latach stała współpraca z takimi zespołami jak: Bloozbir (wydana płyta: ‘Looblin funk’; koncerty m.in.: w Niemczech, na Białorusi, wielokrotni goście takich warszawskich klubów jak: ‘Lokomotywa’ i ‘Klubokawiarnia’ ), Dżabu Czanachczi (udział w płycie ‘Internationales Jazz&Rock Festiwal 1996’), Plastelina ( muzyka elektroniczna z dodatkiem perkusji i instrumentów perkusyjnych, koncerty w całej Polsce i w Niemczech), Przejebane ( punkrock; wydana płyta ‘Screwed up’) Współpraca kilkudziesięcioma wykonawcami, również z DJ, a także jako muzyk sesyjny.Grzegorz Drozd, czyli Dolores
Dolores współpracował z lubelskimi formacjami: Orkiestra Świętego Mikołaja (uczestniczył w nagraniach płyty “Czas do domu”), Jahiar Group, Skubańce, Bloo Zbir (brałem udział w nagraniach płyty tej formacji), liczne koncerty: Warszawa. Toruń, Łódź, Minster Słoma współtworzył: Plastelina i Cubop. Współtworzy i współpracuje: Dolores & Company.
Z Chórem Towarzystwa Muzycznego uczestniczył także w licznych mniej formalnych projektach, inicjatywach i imprezach (Mikołajki Folkowe, Teatr z Lublina). Liczne projekty i imprezy z diżejami.

Cpt Sparky
Jako DJ:
występuje od 1999 roku. Karierę rozpoczynał w warszawskim klubie Piwnica Architektów. Tworzył wraz z DJ Maceowyro, Dr. Pomem (UK) i DJ Bridge (UK) cykl imprez Soul Power w klubie Muza w latach 1999/2001. Wraz z Edem Szynszylem w latach 1999/2002 tworzył cykl imprez Arabski Pępek prezentujących muzykę arabską i hinduską. W latach 2001/2003 rezydent i KaOwiec warszawskiego klubu Organza. Jeden z pomysłodawców i organizatorów warszawskiego klubu Sheesha Lounge. W latach 2001/2003 rezydent warszawskiej Klubokawiarni. Na przełomie 2003/2004 rezydent i KaOwiec warszawskiego klubu NuJazz Bistro. Od 2004 roku rezydent i KaOwiec warszawskiego klubu Paprotka. Współpracował regularnie z Warszawską Piekarnią, CDQ i Muzą. Wraz z DJ Misty i DJ Burnem Reynoldsem organizator imprez Brown Sugar.

Obecnie regularnie grywa w klubach; w Warszawie: Paprotka, MonoBar, Jezioro Łabędzie; w Lublinie: Hollywood Cafe, Czekolada, Oranżada; w Poznaniu: Stare Kino; w Sopocie: Mandarynka. Regularnie związany z agencjami eventowymi: Fabryka, Effect Event, Lemon Tri, Betanka, Fabryka Trzciny, Saatchi & Saatchi, Leo Burnett poprzez te agencje grał imprezy dla takich firm jak: Nokia, GlaxoSmithKline, Olympus, PZU, Pfizer, Hestia, by wymienić tylko kilka z nich. Ulubione gatunki muzyki to: Funk, Disco, House i old school Hip-Hop. Jego styl muzyczny jest zainspirowany tym co działo się w Nowym Jorku na początku lat 80.

Jako VJ:
tworzy wizualizacje od 1990 roku. W latach 1990-2000 tworzył wizualizacje na koncertach zespołu Primitivo. Od 1999 roku regularnie robi wizualizacje w klubach. Brał udział w słynnym pojedynku VJi zorganizowanym przez miesięcznik City.
Tworzył oprawę wizualną imprez Soul Power w warszawskiej Muzie, pierwszych Importów w Piekarni, większości imprez tematycznych w Organzie, części imprez Smirnoff Experience, imprez LM, pokazów mody Adidas, miesięcznika A4, pokazu mody MissSixty, imprez Novej Versji w Jeziorze Łabedzim. Stworzył wizualizacje m.in. dla imprez Hennessy, Olympus, Orlen, Saturn, Ale Kino, Zig-zap TV, Canal+, Nokia. Tworzy wizualizacje na wiele ekranów wideo i slajdów. Od 2004 zajmuje się oprawą wizualną warszawskiego klubu Paprotka.
// http://www.monobar.pl/art_cpt_sparky_17.html

Suhi Vel Sushkin
– James Brown ze Wschodu, czołowy przedstawiciel lubelskiego LumpenJazzu. Gra na trąbce, śpiewa i tańczy wykorzystując wschodni temperament.
Dorobek najważniejszy. Płyta zespołu BlooZbir Looblin Funk w 2000 roku, Koolor Squad Cytrusowa Rewolucja Singiel, a płyta wciąż na wydaniu.
udzial w projekcie Ojca Karola “Sepukultura” – trąbka i wokal ( http://www.breakdafunk.pl ).

do sprawdzenia

http://www.myspace.com/cptsparkydjvj
http://www.soulservice.pl/
http://www.cptsparky.com/

bloo_zbir_postkarte

check the comments below

Comments
5 Responses to “bloo zbir – looblin.funk (2000)”
 1. panznieba says:

  Strasznie fajne. Dzięki za to, pozdrawiam.

 2. Anonymous says:

  kpt kryk gral na Basie, dzisiaj gra jako A.K – 47 kryk duglass zapraszam na nasze koncerty z suchym deutrykiem i cala reszta funkowych dusz, zerknij na my space suchego tam znajdziesz szczegoly

 3. fnk4 says:

  dzieki za info. suchego chyba dosc czesto mozna usylszec, tak jak i doloresa.

 4. Sushkin says:

  Zapraszam na http://www.myspace.com/suchivelsushkin
  Reaktywacja raczej nierealna ale nowa propozycja z kontynuacją to Sushkin & SEX MACHINE BAND

 5. anonymouse says:

  bloo_zbir-looblin.funk-2000-fnk4.zip (54.92 MB)
  http://www.multiupload.com/Z7MQFO5DW8

drop me a line

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: